За даними на 21 грудня Україна експортувала 20,6 млн т зернових культур за сезон 22/23. Це на 10,5 млн т менше, ніж було поставлено за минулий сезон на цю ж дату — 30,1 млн т зернових.

Про це свідчать дані Держмитслужби по експорту зерна.

Загалом від початку сезону до сьогодні експортували:

  • 7,6 млн т пшениці,
  • 1,6 млн т ячменю,
  • 12,4 тис. т жита,
  • 11,3 млн т кукурудзи.

Також за цей період експортували 65,7 тис. т борошна.

Від 1 до 21 грудня об'єм експорту зернових склав 2,7 млн т.

Правління АТ Укрзалізниця внесло зміни в «Порядок визначення та перегляду ставок плати за використання власних вагонів АТ Укрзалізниця та показники швидкості руху вагонів УЗ. Як результат очікується збільшення середньої швидкості руху вагонів УЗ, що приведе до зменшення кількості діб використання вагону та до загального зменшення вартості використання вагонів.

Про це повідомляє заступник директора Департаменту комерційної роботи АТ Укрзалізниця Валерій Ткачов.

З березня через дунайські порти України вдалось перевезти понад 4 млн тонн зерна — на даний момент це більше, ніж усіма іншими видами транспорту. Таку інформацію надало Мінінфраструктури України.

«Динаміка збільшення — суттєва. Якщо в березні наші порти обробляли на експорт тільки 16,5 тис. тонн агропродукції, то вже в липні показник склав майже 1,4 млн тонн», — йдеться у повідомленні.

АТ Укрзалізниця відкоригує порядок розрахування ставок на вантажні перевезення. Для цього вносить зміни до Договору про надання послуг з організації перевезень вантажів залізничним транспортом.

Про це йшлося під час наради із представниками аграрного бізнесу 30 червня.

З 1 серпня почне діяти змінений договір про надання послуг з організації перевезень вантажів залізничним транспортом. Як пояснив заступник директора департаменту комерційної роботи УЗ Валерій Ткачов, йдеться про дві серйозні новації.

АТ Укрзалізниця у червні підвищить ставку оренди вагонів-зерновозів та вагонів для перевезення борошна на 67 грн/добу у порівнянні з травнем. Ціна оренди буде становити 2167 грн/добу (без ПДВ).

Ставки плати за використання цистерн для перевезення харчових продуктів у червні становитиме 1300 грн/добу у порівнянні з 905 грн/добу у травні, вагонів-мінераловозів для перевезення зернових вантажів — 1500 грн/добу.

У липні ставки на зерновози залишаться без змін, а ось ставки на цистерни для харчових продуктів підвищаться до 2260 грн.

З 23 травня зерновози знову штрафують за порушення габаритно-вагових норм — дотепер автофіксація ваги працювала в тестовому режимі і штрафи не накладалися. Про це повідомила прес-служба Укртрансбезпеки.

За перевищення норм від 5% до 10% доведеться сплатити штраф у 8,5 тис.

  • від 10% до 20% — 17 тис. грн,
  • від 20% до 30 % — 34 тис. грн,
  • від 30% — 51 тис. грн.

Індія заборонила експорт пшениці в суботу, 14 травня, всього через кілька днів після того, як заявила, що націлена на рекордні поставки цього року, оскільки спекотна погода скоротила виробництво в країні, а внутрішні ціни злетіли до історичного максимуму. Про це повідомляє Reuters.

Індійський уряд заявив, що все одно дозволить експорт, підкріплений вже виданими акредитивами, а також країнам, котрі потребують постачання, «щоб задовольнити свої потреби в продовольчій безпеці».

Голова правління АТ Укрзалізниця Олександр Камишін та генеральний директор компанії Alstom Анрі Пупар-Лафарж підписали протокол про співробітництво, який фіксує ключові домовленості між компаніями. У разі успішної реалізації намірів, українські залізничники зможуть отримати 130 нових електровозів, з них 50 електровозів, які працюють на змінному струмі і 80 двосистемних (які можуть працювати і на змінному і на постійному струмі).

Про це повідомляє пресслужба АТ Укрзалізниця.

АТ Укрзалізниця опублікувала нові ставки оренди вантажних вагонів на лютий 2022 року. Вартість оренди зерновозів подорожчає. Про це повідомила філія Укрзалізниці «Центр транспортної логістики» (ЦТЛ).

Нові ціни на деякі вагони будуть такими (без ПДВ):

  • Зерновоз, вагон для перевезення борошна — 2100 грн/добу (+100 грн/добу);
  • Платформа універсальна — 687 грн/добу (-100 грн/добу);
  • Платформа фітингова — 885 грн/добу.

АТ Укрзалізниця 12 січня проведе перший аукціон з продажі зерновозів з горизонтом 4 місяці. Стартова ставка — 2000 грн/добу. Подавати вагони будуть в лютому-травні цього року.

Про це повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ Укрзалізниця Валерій Ткачов.

Переможці аукціонів мають відвантажувати по 1-3 маршрутні поїзди щомісяця протягом 4 місяців.

(048) 785 13 13