Для аграріїв вагонна складова парку УЗ здешевшає у 4 рази

Правління АТ Укрзалізниця внесло зміни в «Порядок визначення та перегляду ставок плати за використання власних вагонів АТ Укрзалізниця та показники швидкості руху вагонів УЗ. Як результат очікується збільшення середньої швидкості руху вагонів УЗ, що приведе до зменшення кількості діб використання вагону та до загального зменшення вартості використання вагонів.

Про це повідомляє заступник директора Департаменту комерційної роботи АТ Укрзалізниця Валерій Ткачов.

Зміни, які були внесені:

  1. Затвердили новий розмір показників «Середня швидкість перевезення власного вагону Перевізника за одну добу». Значно зросла швидкість руху вагонів АТ Укрзалізниця, особливо в напрямку морських портів.
  2. В експортному сполучені розділені показники швидкості вагону за напрямками - експортне сполучення через сухопутні переходи (разом з портом Рені) та експортне сполучення через морські порти (окрім Рені).

Порт Рені виключення тому, що перевезення вантажів до цього порту проводить через сухопутний перехід на кордоні України та Молдови — Могилів-Подільский — Велчинець.

Змінили період оприлюднення та термін аналізу фактичних швидкостей руху вагонів АТ Укрзалізниці.

«Тепер швидкісті буде визначатися за період в 1 місяць (з 26 числа попереднього місяць по 25 число включно поточного місяця) — раніше період був 3 місяці. Показник швидкості буде оприлюднюватися разом зі ставкою плати 26-29 числа місяця, який передую місяцю на який встановлюються ці показники»,— інформує Валерій Ткачов.

Також буде знято обмеження в максимальній швидкості руху вагону УЗ (відмінено граничний максимальний розмір показника середньої швидкості руху вагонів) — раніше цей показник був не більше 320 км/доба.

Внесли зміни і у відповідні договори з вантажовідправниками.

Зазначені зміни вступають у силу з моменту прийняття рішення Правлінням та оприлюднення — 12.09.2022 р.

Валерій Ткачов зазначає, всі ці зміни позитивно вплинуть на вантажовідправника, він буде платити менше за використання вагонів УЗ.

«Наприклад, для вагона-зерновоза (ЗРВ) швидкість руху в експортному сполучені в напрямку морських портів збільшиться з 87 км/доба до 353 км/доба — майже у 4 рази (для маршрутних відправлень). Тобто, аграрій заплатить за меньшу у 4 рази кількість діб використання вагону УЗ при цьому типу відправлення та виду сполучення»,— наголошує представник УЗ.

(048) 785 13 13