Вантажоперевезення по з/д у 2022 році дорожчати не будуть?

В Укрзалізниці утримаються від подальшого підвищення тарифів на вантажоперевезення залізницею. Компанія у 2022 році планує ефективно розпорядитись коштами від зростання вартості тарифів, яке було у серпні поточного року. Про це заявив голова правління Укрзалізниці Олександр Камишин.

«Ті два підйоми, які вже прийняті, серйозно б'ють по бізнесу. Ми не маємо планів підвищення на 2022 рік тарифів на вантажні перевезення», — сказав Олександр Камишин.

Він зазначив, що тарифи зросли на $1,5-2 за тонну для окремих вантажів і це досить відчутно для їхніх продавців. Укрзалізниця ставить завдання правильно розпорядитись отриманими коштами та інвестувати їх в інфраструктуру. Керівник компанії розповів, що Укрзалізниця направить отримані фінанси в електрифікацію, яка втричі знижує витрати на перевезення.

Олександр Камишин нагадав, що прийняте у 2021 році підвищення тарифів вантажоперевезень було спрямоване на зближення тарифних класів, але тарифна система ще потребує роботи. Після коригування тарифної системи доцільно прив'язати ставки до індексу промислових цін та автоматично змінювати їх без ручного втручання.

Нагадаємо, Укрзалізниця 17 серпня 2021 року запустила перший етап підвищення тарифів на залізничні вантажоперевезення. Усього планується два етапи.

Тариф для вантажів позакласної групи збільшено на 25,9%, тобто встановлено на чинному рівні для вантажів першого тарифного класу. Також вартість перевезення вантажів першого та другого тарифних класів підвищено на 8%. Окрім того, тариф на порожній пробіг вагонів з-під вантажів першого тарифного класу збільшено на 51,8%.

Другий етап включає зростання ставок на зазначені класи вантажів: для першого тарифного класу – на 20,4%, другого класу – на 6,5%. Цей етап запустять з 1 січня 2022 року.

(048) 785 13 13